BİR AA KLASİĞİ

BİR AA KLASİĞİ (GO)

Sanırım mutluluk elde edilebilecek bir şey değil!Anlık bir şey,devamlılığı yok..Yada anlık şeyleri çok sık yapabilmekte saklı bu sır.Öğrenebildiğim kadarıyla evrenin çekim yasasına,hangi dileğimizi,inancımızı hiç ama hiç sarsmadan gönderir istek yaparsanız o “emredersiniz” der ve onu gerçekleştirir.Tıpkı Alaaddin’in lambasında ki dev gibi.Ancak bir an bile “acaba” ya düşer,ya da inanç kaybına uğrarsa insan, unutmamalı’ki evrenin çekim yasası bu olumsuz manyetik mesaja, inanç kaybına da (Alaaddin’in lambasındaki dev gibi)”EMREDERSİNİZ” diyecektir.

 Öyleyse mutluluk öyle kolay elde edilebilecek bir şey değildir.Mutluluk ancak, elde edilmeden düşünülen bir amaç, hayal edilen bir şey olmalı!Yada elden kaçıp gittikten sonra anlatılan “BİR HİKAYE”..

 Mutlulukta süreklilik için akla,akıllılığa yada akıllı insanlar hiç ihtiyaç yok diye düşünüyorum.Bugün hava çok kötü,berbat,denizde çılgın bir fırtına var.Sandalla denize açılalım mı? Haayııır..Peki bu fikre ve sahiplerine ne denir “AKILLI İNSANLAR”.Pekala bugün hava çok müsait,çok güzel,herşey; herşey için çok uygun..İyi açılalım, açık denizlere,güvenelim herşeye .Peki bir zaman sonra,açık denizde iken hava bozdu,fırtınalar koptu.Ve sandaldakiler mücadele ettiler,savaştılar ve karaya ayak bastılar.Peki bunlara ne denir “DEĞERLİ İNSANLAR” Tercih sizin…

 İnandığım birşey var ki,dünyada inanmadığı şeyleri yazan,söyleyenden daha namussuz birileri olabilir mi?

 Tabi’ki olabilir “inandıklarını söylemeyen,yazmayan biri yada birileri..”

 Ancak bunu bile beklemek çoğunlukla şaşırtıcı sonuçlar verebiliyor.Çünkü;insan doyduktan sonra yiyen yemeye devam eden tek canlıdır.Lafın tamamı deliye,denir.Ve neden bizler eskiyecek her şeye “yeni” denir,yanlışının peşindeyiz.Dürüst olan hatta dürüstlük elbisesini giymeye çalışanlara böyle bir yakıştırma,yakışır mı “ADAM GİBİ ADAM OLMAK” bu mu?

 Sevgili canlar GO”nun soyut kavramları ve hamlelerinde hem teorik hem de Go tahtası üzerinde bu hamlelerin neticelerini öğrendiniz.Geçen hafta ki dersten çıkan ana fikrin bu olduğunu hep beraber gördük.

 Eğer güneşe bakarsanız,gözünüz bozulur.Güneşe; gözlük takıp bakarsanız,Güneş bozulur.Soyut Go için bu hafta söylenecek son söz bu..

 Yeni soyut hamleler ve onların telepatik neticelerinde buluşmak umuduyla. AA

 ahmetakyol@ktu.edu.tr  

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret80349
Hava Durumu
Saat
Takvim