Ahmet Akyol
sibumix@hotmail.com
SEVGİ VE AŞK ÜZERİNE
23/04/2011

    SEVGİ VE AŞK..İKİ MUHTEŞEM SEVGİLİ

     Sevgi,kendin dışında,diğer şeylere duyduğumuz iyi ve güzel şeylerdir..O da; az sevmek,çok sevmek,sevmek,en sevmek,öte sevmek,yaratandan ötürü sevmek gibi,kategorize edilebilir mi?Edilebilir tabi..

     Sevgi,aşktan önemlidir, derseniz,saçmalamış olabilirsiniz.Dikkat..Zira aşkı yada aşkını kaybedersen ölürsün,bir şekilde..Oysa sevdiğin bir şeyi kaybedersen,yukarıdaki kategorilerden hangisi kadar seviyorsan,o kadar üzülürsün....ve sonunda bir çok kişi gibi yokluğuna alışırsın.

     Şimdi aklınıza "Aşk Biter Ama Sevgi Bitmez" klişe sözcüğü geldi,değil mi? Peki bir de şöyle düşünelim;örneğin bizler "Dondurmayı Seviyorum hatta Çok Seviyorum"da deriz.Ancak genelde kışın dondurma yemeyiz.Bu örnek çoğaltılabilir,çeşitlenebilir de..Ama unutmamalıyız'ki "AŞK'IN MEVSİMİ, YERİ ,ZAMANI YOKTUR(nokta)

     Her şey sevilebilir ama ,aşk başka,bambaşka birşeydir.Aşk bilinen anlamıyla bile,sevmekten bilmem kaç kerre daha üstündür.Ve ACAİP bir şeydir,vesselam..Düşünelim biraz,kendinden başkasına aşık olamıyorsun ve aşkın bitmesiyle,ölümün eş zamanlı oluyor.Dürüst olalım..

     Buna rağmen sevmenin ortaya çıkardığı enerjiyi de asla yok saymamalıyız.Sevmek pozitif enerjiyi üretmek ve ürettirmek,demektir.

     Benim tercihim mi?Yazının başlığını bir kez daha okuyun CAN'lar....1350 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BİR DAHA ASLA HAKLI OLMAK İSTEMİYORUM - 27/07/2011
SÖZÜM SANADIR-4
YARASI OLAN GOCUNUR - 27/02/2011
YARASI OLAN GOCUNUR
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret78894
Hava Durumu
Saat
Takvim